• Duyurular
 • İngilizce Çeviriler

  Elektronik çeviri kullanılmış

  makaleler kabul edilmez.

  ***


  APC ödemesi

  1 Nisan 2022 tarihinden sonraki

  makaleler için, 50 Avro

  Makale İşletim Ücreti (APC)

  alınacaktır.

  ***


  Yayım Takvimi

   

  Şubat 2022 -I / 109
  Mayıs 2022-II / 110
  Ağustos 2022-III/111
  Kasım 2022- IV/ 112

  *****************
  Makale gönderimi:

  2022 yılı 3.  4. sayıları için

  makale kabul edilmektedir. 

  ***  Derginin kısaltılmış adı:

  folk/ed

  ----------------------------


  Ithenticate / Turnitin denetimi:

  Dergiye gönderilen makalelerin

  Ithenticate ve/veya Turnitin

  belgelerinin bulunması 

  zorunludur.

  -----------------------

   


  Makale Takip Sistemi

  Dergiye makale gönderilmesi

  ve sonraki tüm işlemler,

   bu sitedeki

  Makale Takip Sistemi veya  

  Dergipark üzerinden  

  gerçekleştirilmektedir.

  ***


Bakırdan e-dergi


E- dergi hakkında açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Mihrican Aylanç, yayımlanacak derginin editörlüğünü üstlendiğini belirtti. E-derginin edebiyat, kültür ve sanat ağırlıklı bir içeriğe sahip olacağını açıklayan Aylanç, UKÜ’nün akademik kadrosu ve öğrencileri ile ada genelinde bulunan, Türkiye ve daha evrensel açılımlarla geniş bir yelpazeden oluşan yazar, şair ve sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlayan yıllık bir dergi olarak yayımlanacağını aktardı.

Aylanç, “Adamızda edebiyat ve sanatı gündemde tutma misyonunu üstleneceğiz.”

Öğretim Üyesi ve Dergi Editörü Yrd. Doç. Dr. Mihrican Aylanç, yayımlanacak olan “Bakırdan” adlı e-dergi ile kuramsal eğitim süreçlerinin uygulama aşamasındaki başarılı örneklerini sanat ve edebiyat çevrelerine ulaştırmayı amaçladıklarını kaydetti. “İlerleyen sayılarda oluşturacağımız soruşturma dosyalarıyla edebiyat-kültür ve sanatımızın güncel durumlarını ve sorunlarını irdelemeye, böylelikle adamızda edebiyat ve sanatı gündemde tutmaya çalışacağız.” diyen Yrd. Doç. Dr. Mihrican Aylanç, “Bakırdan”ın Kuzey Kıbrıs merkezli sanatsal üretimlerle, Üniversite-toplum ilişkilerine katkıda bulunmayı hedeflediğini dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Aylanç, ayrıca derginin yetkin sanatsal ürünleri buluşturma misyonunu üstlendiğini de vurguladı. Yrd. Doç. Dr. Aylanç, “Bir bilim dalının akademik eğitsel süreci içinde olan öğrencilerimizin, alanlarıyla ilgili sanatsal üretimlerde bulunması, biz eğitimciler için tanımsız mutluluklar yaratmıştır. Bu ilk adımların zamanla olgunlaşarak gelecekte daha üst düzeylerdeki ürünlere dönüşmesi, temel amacımız ve güçlü umudumuzdur” dedi. Aylanç, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin kuruluşunun 20. yıldönümü dolayısıyla çevreye, ülkeye, topluma hizmet götürme ilke ve etkinlikleri kapsamında, bu derginin sayfalarını önemli sanat ve kültür insanlarının yanında öğrencilere de açtıklarını belirtti.

Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mihrican Aylanç, “Yayımlanacak olan e-dergimizin üniversitemiz internet sitesindeki fakültemize ait linklerde yer almasıyla geniş kitlelere ulaşabilecek olmamız başka bir sevincimiz olmuştur. Bu olanağı bizlere tanıyan; tüm öğrencilerimizin ders dışı etkinlerle gelişimlerini sürekli teşvik edip hep destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Halil Nadiri başta olmak üzere, dergimize ürünleriyle katkıda bulunan değerli sanatçılarımıza, öğrencilerimize, öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyor, Üniversitemize nice uzun başarılı yıl dönümleri diliyoruz” şeklinde konuştu.

Derginin linki:

http://www.ciu.edu.tr/tr/akademik/fakulteler/fen-edebiyat-fakultesi/bolumler/turk-dili-ve-edebiyati/bakirdan-e-dergi

 Folklor/Edebiyat » Home (dergipark.org.tr)
Faculty of Arts and Sciences | Cyprus International University (ciu.edu.tr)
Adres :Cyprus International University Lefkoşa/Nicosia
Telefon :(392)6711111-2601/2600 Faks :(392) 671 1165
Eposta :folkloredebiyat@ciu.edu.tr / https://dergipark.org.tr/tr/pub/fe
twitter facebook